KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17526083

nr 1752 6083

Gerda Höglund

(1878-1973), Sverige

Oljemålning, Flickporträtt. Signerad. Olja på duk, 40x33 cm, yttermått inklusive ram: 51x44 cm

Kondition: skadad duk

Gerda Höglund, svensk bildkonstnär född 1878, död 1973.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 12 januari 2026
kl 18:50:01

18/12 15:45:28 1      300 kr
11/1 15:39:42 2      Vinnande bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg Begär offert för hemleverans
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Gerda Höglund

Läs mer om Gerda Höglund